eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
Újult erővel indul meg a munka a nemzeti eVITA Platformban. Az életvitelt segítő infokommunikációs technológiai alkalmazások százezreknek nyújthatnak komoly segítséget a mindennapokban.
Közel száz résztvevő jelenlétében tartotta meg első fórumát az eVITA Nemzeti Technológiai Platform (eVITA: életvitelt segítő infokommunikációs technológiák és alkalmazások). A rendezvényen Hanák Péter, az eVITA Platform szakmai vezetője bejelentette: az elmúlt év némileg visszafogott működését követően idén "(r)eVITA-lizálják" a platformot: újult erővel indult meg a munka, és minden hónapban szakmai fórumon ismertetik a legfrissebb eredményeket. Feltett szándékuk, hogy újabb tagokat vonnak be a platformba.
Az eVITA Platform 2007 novemberében azzal a céllal alakult, hogy az Európai Unióban folyó munkával összhangban, stratégiai kutatási és megvalósítási tervet dolgozzon ki az ambiens (infokommunikációs) rendszerekkel segített életvitel témakörében. A fókuszban az idősek, az otthoni ellátásra szorulók és a fogyatékkal élők állnak, de természetesen a társadalom más rétegeit is érintik a kutatások, fejlesztések.
Jelenleg Magyarországon mintegy 160 ezer Alzheimer-kórban szenvedő beteg van. Ha ehhez hozzávesszük azokat az időseket, akiknél kóros feledékenység lép fel, akkor betegként vagy családtagként körülbelül 1 millió ember van érintve. Hatalmas szükség van tehát azokra a korszerű eszközökre, amelyek megkönnyítik ezen családok életét - hívta fel a figyelmet Himmer Éva, a Feledékeny Emberek Hozzátartozóinak Társasága elnöke.
Az eVITA Platform, 19 más hazai technológiai platformhoz hasonlóan, 2008 novemberében 36 millió forint támogatást kapott az NKTH-tól a Nemzeti Technológiai Platformok pályázaton. Ebből az összegből 2010. november végéig kell a platformnak gazdálkodnia, ezt követően más forrásból fogja finanszírozni a működését.
Az eVITA Platform jelenleg 19 vállalati és/vagy egyesületi tagszervezettel rendelkezik.
Kapcsolódó cikkek
- A pápa áldását adta közösségi oldalakra, de óv is tőlük
- Internetezők szociális hálózata
- 2.6 millió magyar a Facebookon!
- Okostelefonnal lehet fizetni a Starbucks kávézókban
- A NextChat.hu megkezdte működését
- Már hétévesen rendszeresen interneteznek az európai gyerekek
- Book Saver: A digitális könyvfaló
- Magyar Kiváló Online Gyermektartalom Díj - Meghosszabbított nevezési határidő
- Napi 200 millió YouTube-videót néznek mobiltelefonokon
- Internetes radírral törölhetők a világhálón felejtett fényképek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.